NIEUWS
14 juni 2021

Veel minder woningen op te leveren in 2023

In de Whitepaper 'Kansen voor de bouw 2021-2023' deelt Cobouw een heleboel interessante insights. Een vooruitblik op 2021-2023 leert ons hoeveel projecten per projectcategorie worden opgeleverd komende jaren.

Ondanks woningtekort flinke afname in aantal op te leveren woningen

In totaal zijn er 6061 bouwprojecten bekend in Bouwberichten met een opleverdatum in 2021, 2022 of 2023. De meeste projecten zijn te vinden in de hoofdcategorie Wonen (2632), gevolgd door Bedrijven en Logistiek (884).


202120222023
Wonen10281211393
Bedrijven en logistiek374380130
Winkels en parkeren217311156
Horeca, Sport en Recreatie192256124
Cultuur en religie19218173
Onderwijs18625894
Gezondheidszorg10115747


Bron: Cobouw

Weten welke projecten dat zijn?

Met de Velox Projectkalender zie je per maand welke grote projecten er komend half jaar van start gaan. Meld je hier aan >
En in ons projectenoverzicht zie je welke grote projecten al in aanbouw zijn (en waar Velox-collega's aan hebben bijgedragen)

Nog verder vooruitkijken, tot 2030

Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties heeft in samenwerking met provincies en gemeenten de huidige woningbouwplannen tot 2030 in kaart gebracht.

De afgelopen maanden is de plancapaciteit met 140.000 woningen gestegen en liggen er nu plannen voor ruim 961.000 woningen voor heel Nederland. Met dit resultaat kan de focus van de woningbouw verlegd worden van het vinden van locaties naar het daadwerkelijk realiseren van de woningen.

Onderstaande kaart laat zien waar en wanneer de woningbouw gepland staat en hoeveel nieuwbouwwoningen dat oplevert. In 11 van de 12 provincies zijn de woningbouwplannen per gemeente getoond. Bij de provincie Zuid-Holland betreffen het regionale cijfers.

Bovenop de getoonde woningenbouwplannen worden nog extra woningen gerealiseerd vanuit herstructurering en het transformeren van bijvoorbeeld oude kantoor- en winkelpanden naar woningen.

Bron: Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Meer nieuws

Contact

Vragen of interesse?

Ik ben elke werkdag tussen 7:00 en 19:00 bereikbaar.
Heb je nog vragen?
Kisito Zonneveld Consultant Bouw, Installatie- en Civiele techniek
Kisito Zonneveld