NIEUWS
02 juli 2021 / 3

De top 50 advies- en ingenieursbureaus van Nederland

Afgelopen week verscheen voor de 29ste keer de jaarlijkse Ingenieursbureaus Top 50, een ranglijst van Nederlandse ingenieurs- en adviesbureaus op basis van de omzet over het afgelopen jaar. Ondanks de Covid-19 pandemie zag 56% van de deelnemende bureau's hun wereldwijde omzet het afgelopen jaar stijgen. Gemiddeld gezien is de omzet met 4% gestegen. Dat is minder dan het jaar ervoor (7%). 

Ook dit jaar komt het niet als een verrassing dat Arcadis bovenaan de lijst staat, met een wereldwijde omzet van €3.303 miljoen. Echter noteert het advies- en ingenieursbureau ook in 2020 een daling van 5%. Ook Fugro en RoyalHaskoningDHV. zien de omzet dalen met respectievelijk 15% en 9%. Een van de grootste stijgers in 2020 is DEMCON, met een omzetstijging van maar liefst 44% sluit het bureau de top 10 af met een omzet van €99 miljoen. Nieuwsgierig naar de overige ingenieursbureaus in Nederland? Bekijk hieronder de volledige lijst.

Omzet en bedrijfsresultaat in miljoenen euro's

Omzet wereldwijd 2020Omzet wereldwijd 2019% veranderingOmzet Nederland 2020Omzet wereldwijd 2019% verandering
1. Arcadis, Amsterdam3.3033.473-5%---
2. Fugro, Leidschendam

1.386

1.631-15%---
3. Royal HaskoningDHV, Amersfoort591637-7%3323281%
4. Antea Group, Gouda493525-6%288294-2%
5. Bilfinger Tebodin, Den Haag162173-7%8586-1%
6. Witteveen+Bos, Deventer156145-7%12211011%
7. Tauw Group, Deventer144138-4%101938%
8. Iv-Groep, Papendrecht134126-7%99946%
9. Movares, Utrecht121124-2%120123-2%
10. DEMCON, Enschede996944%4246-10%
11. Bam infraconsult, Gouda69674%63621%
12. Oosterhoff Group (voorheen ABT Holding), Velp64616%61585%
13. Deerns Groep, Rijswijk5155-7%282510%
14. WSP Nederland, Breda47447%464210%
15. RPS, Delft4548-6%4447-5%
16. Aveco de Bondt, Rijssen4446-5%4446-4%
17. Techsolution B.V., Gouda413228%403037%
18. Clafis Ingenieurs, Heerenveen36354%36354%
19. Nebest Adviesbureau, Vianen31297%31297%
20. Peutz Group, Mook28274%19185%
21. INNAX Gebouw & Omgeving, Veenendaal27265%27265%
22. Geonius Groep, Schinnen272320%252119%
23. DGMR, Arnhem232015%232015%
24. Kragten, Roermond19177%19177%
25. BK Ingenieurs, IJmuiden1616-1%1616-1%
26. Heijmans Infra Ontwerp, Rosmalen1518-15%1518-15%
27. TSPM Ingenieurs & Adviseurs, Apeldoorn1516-10%1516-10%
28. Van Rossum Holding, Amsterdam141214%141214%
29. Heijmans Utiliteit bv Ontwerp & Engineering, Rosmalen1314-2%1314-2%
30. Nieman Raadgevende Ingenieurs, Utrecht13128%13128%
31. BOOT organiserend ingenieursburo bv, Venendaal131116%131116%
32. Roelofs Advies en Ontwerp, Den Ham13120%13130%
33. LBP Sight, Nieuwegein13127%13127%
34. DWA, Bodegraven121112%121112%
35. ESG | Tech (voorheen OmniformGroup), Alblasserdam126,389%126,389%
36. MechDes Engineering B.V., Hardewijk1113-14%1113-14%
37. D-Job Naval Architects, Hoofddorp1112-5%119,215%
38. Econsultancy, Swalmen109,85%109,85%
39. HKV lijn in water, Lelystad9,28,410%8,57,415%
40. KWA Bedrijfsadviseurs, Amersfoort8,58,15%8,48,05%
41. IDDS, Noordwijk8,38,15%8,48,05%
42. AKOS8,210-21%8,210-21%
43. Mos Grondmechanica BV, Rhoon8,17,84%8,17,75%
44. KCI the engineers BV, Schiedam8,08,7-8%8,08,7-8%
45. Nobleo Technology, Eindhoven7,67,43%7,57,41%
46. Valstar Simonis, Rijswijk7,17,2-1%7,17,2-1%
47. Goudstikker- de Vries, 's Hertogenbosch7,17,10%7,17,10%
48. Tritium Advies, Nuenen7,05,919%7,05,919%
49. IOB, Hellevoetsluis6,98,2-16%6,98,2-16%
50. IA Groep, Duiven6,97,8-14%6,37,4-15%



Meer nieuws

Contact

Vragen of interesse?

Ik ben elke werkdag tussen 7:00 en 19:00 bereikbaar.
Heb je nog vragen?
Romée van Klaveren Marketing & Communicatie
Romée van Klaveren