NIEUWS
02 juli 2021 / 3

De top 50 advies- en ingenieursbureaus van Nederland

Afgelopen week verscheen voor de 29ste keer de jaarlijkse Ingenieursbureaus Top 50, een ranglijst van Nederlandse ingenieurs- en adviesbureaus op basis van de omzet over het afgelopen jaar. Ondanks de Covid-19 pandemie zag 56% van de deelnemende bureau's hun wereldwijde omzet het afgelopen jaar stijgen. Gemiddeld gezien is de omzet met 4% gestegen. Dat is minder dan het jaar ervoor (7%). 

Ook dit jaar komt het niet als een verrassing dat Arcadis bovenaan de lijst staat, met een wereldwijde omzet van โ‚ฌ3.303 miljoen. Echter noteert het advies- en ingenieursbureau ook in 2020 een daling van 5%. Ook Fugro en RoyalHaskoningDHV. zien de omzet dalen met respectievelijk 15% en 9%. Een van de grootste stijgers in 2020 is DEMCON, met een omzetstijging van maar liefst 44% sluit het bureau de top 10 af met een omzet van โ‚ฌ99 miljoen. Nieuwsgierig naar de overige ingenieursbureaus in Nederland? Bekijk hieronder de volledige lijst.

Omzet en bedrijfsresultaat in miljoenen euro's

Omzet wereldwijd 2020Omzet wereldwijd 2019% veranderingOmzet Nederland 2020Omzet wereldwijd 2019% verandering
1. Arcadis, Amsterdam3.3033.473-5%---
2. Fugro, Leidschendam

1.386

1.631-15%---
3. Royal HaskoningDHV, Amersfoort591637-7%3323281%
4. Antea Group, Gouda493525-6%288294-2%
5. Bilfinger Tebodin, Den Haag162173-7%8586-1%
6. Witteveen+Bos, Deventer156145-7%12211011%
7. Tauw Group, Deventer1441384%101938%
8. Iv-Groep, Papendrecht1341267%99946%
9. Movares, Utrecht121124-2%120123-2%
10. DEMCON, Enschede996944%4246-10%
11. Bam infraconsult, Gouda69674%63621%
12. Oosterhoff Group (voorheen ABT Holding), Velp64616%61585%
13. Deerns Groep, Rijswijk5155-7%282510%
14. WSP Nederland, Breda47447%464210%
15. RPS, Delft4548-6%4447-5%
16. Aveco de Bondt, Rijssen4446-5%4446-4%
17. Techsolution B.V., Gouda413228%403037%
18. Clafis Ingenieurs, Heerenveen36354%36354%
19. Nebest Adviesbureau, Vianen31297%31297%
20. Peutz Group, Mook28274%19185%
21. INNAX Gebouw & Omgeving, Veenendaal27265%27265%
22. Geonius Groep, Schinnen272320%252119%
23. DGMR, Arnhem232015%232015%
24. Kragten, Roermond19177%19177%
25. BK Ingenieurs, IJmuiden1616-1%1616-1%
26. Heijmans Infra Ontwerp, Rosmalen1518-15%1518-15%
27. TSPM Ingenieurs & Adviseurs, Apeldoorn1516-10%1516-10%
28. Van Rossum Holding, Amsterdam141214%141214%
29. Heijmans Utiliteit bv Ontwerp & Engineering, Rosmalen1314-2%1314-2%
30. Nieman Raadgevende Ingenieurs, Utrecht13128%13128%
31. BOOT organiserend ingenieursburo bv, Venendaal131116%131116%
32. Roelofs Advies en Ontwerp, Den Ham13120%13130%
33. LBP Sight, Nieuwegein13127%13127%
34. DWA, Bodegraven121112%121112%
35. ESG | Tech (voorheen OmniformGroup), Alblasserdam126,389%126,389%
36. MechDes Engineering B.V., Hardewijk1113-14%1113-14%
37. D-Job Naval Architects, Hoofddorp1112-5%119,215%
38. Econsultancy, Swalmen109,85%109,85%
39. HKV lijn in water, Lelystad9,28,410%8,57,415%
40. KWA Bedrijfsadviseurs, Amersfoort8,58,15%8,48,05%
41. IDDS, Noordwijk8,38,1-3%8,48,05%
42. AKOS8,210-21%8,210-21%
43. Mos Grondmechanica BV, Rhoon8,17,84%8,17,75%
44. KCI the engineers BV, Schiedam8,08,7-8%8,08,7-8%
45. Nobleo Technology, Eindhoven7,67,43%7,57,41%
46. Valstar Simonis, Rijswijk7,17,2-1%7,17,2-1%
47. Goudstikker- de Vries, 's Hertogenbosch7,17,10%7,17,10%
48. Tritium Advies, Nuenen7,05,919%7,05,919%
49. IOB, Hellevoetsluis6,98,2-16%6,98,2-16%
50. IA Groep, Duiven6,97,8-14%6,37,4-15%



Meer nieuws

Contact

Vragen of interesse?

Ik ben elke werkdag tussen 7:00 en 19:00 bereikbaar.
Heb je nog vragen?
Romรฉe van Klaveren Marketing & Communicatie
Romรฉe van Klaveren